Žijte proto jako děti světla - ovocem světla je vždy dobrota, spravedlnost a pravda (Efezským 5:9)

Škodný had ve světě, jaký známe!

6. září 2017 v 0:34 | The Silent Brother |  Weekly theme
"Nemůžete pít kalich Páně i kalich démonů. Nemůžete mít účast na stolu Páně i na stolu démonů" - 1. Korintským 10:21

Tento verš ve mě probouzí vzpomínky na nedávne období, kdy jsem zahodil prakticky všechno, co bylo ve mne dobré do koše a vrátil se k věcem, jejichž moc je v samotném jádru zlá. Nebylo to ani tak poprvé, neboť je tomu tak vždy, když zažiju zklamání nebo ztrátu blízke osoby. Démon se připlazí v podobě hada, který jakoby našeptává, co by bylo dobré udělat a snaží se mě zlákat na tu špatnou cestu, která vede od dobra a tím pádem má i za cíl zpřetrhat vztah s Bohem a zahubit člověka. Existuje tak vůbec peklo? Jak to, že démoni jsou mezi náma? Samotný ďábel již vyčkával v Edenu, aby svedl Evu. Taky znáte ten příběh o stromu uprostřed zahrady a následném vyhnání z ráje?

Výsledek obrázku pro garden of eden serpent

GENESIS 3:1
Nejzchytralejší ze vší polní zvěře, kterou Hospodin Bůh učinil, byl had. Řekl ženě: "Jakže, Bůh vám zakázal jíst ze všech stromů v zahradě?"

Lidstvo bylo z ráje vyhnáno. Tak se stalo, že démoni se dostali mezi nás. Každá lidská bytost tak bojuje hned s několika démony zároveň. V dnešní době je to ještě složitější než kdykoli jindy, neboť zla je na světě čim dál víc a tím je i více zlých skutků, víc nepraváých Bohů, víc zlých cest směřujících někam, kam bychom vážně nechtěli ani vkročit. S důsledky pak bojujene do konce svého života a tak bychom se měli snažit o to, aby jsme zvítězili. Vždy, když nás něco špatného chce zlákat, tak máme na výběr. Vždy máme na výběr, jakou cestou se vydáme. a pokud si vybereme tu špatnou a pořád dýcháme vzduch, tak máme stále tu možnost se i po cestě vrátit.

"Vejděte těsnou branou; prostorná je brána a široká cesta, která vede do záhuby; a mnoho je těch, kdo tudy vcházejí. ěsná je brána a úzká cesta, která vede k životu, a málokdo ji nalézá." - Matouš 7:13-14

S čím bojujete aktuálně vy? Opět se můžete vyjádřit do komentářů...

Váš Silent Brother
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Čtete Bibli?

Ano, pravidelně 16.7% (1)
Ano, nepravidelně 50% (3)
Ne, ale chci 16.7% (1)
Ne, nemám potřebu 16.7% (1)

Komentáře

1 Anit-blog Anit-blog | 6. září 2017 v 9:58 | Reagovat

Momentálně bojuji se svojí minulostí, všude na mě číhají kostlivci. Normálně vše v klidu zvládám, ale když se něco ukáže z mé minulosti nebo mě zase zrazuje tak mě ovládne vztek. Často mám i deprese ale to je jedno. Tvůj  článek mě velmi zasáhl, zamyslela jsem se nad vším co si napsal. Vážně moc skvělý názor, určitě bys byl dobrý novinář.

2 Eleanore Samanthe Lune Eleanore Samanthe Lune | Web | 7. září 2017 v 16:44 | Reagovat

Jo had byla údajně Lilith

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama