Žijte proto jako děti světla - ovocem světla je vždy dobrota, spravedlnost a pravda (Efezským 5:9)

Zakotveni!

28. března 2017 v 0:37 | TheSilBro |  Notes and points
Výsledek obrázku pro anchored

Potřeboval jsem se nějak nakopnout, tak jsem se rozhodl nakopnout jedním plánem, který je plný Božího slova a je snadno dostupný na jedné z aplikací pro tablety. Aplikace na tablet se jinak jmenuje YouVersion, pokud by to někoho z vás čtenářů zajímalo. Tato aplikace má v sobě celou bibli v různých vydáních a dokonce i v cizím jazyce, pokud neovládáte dobře čestinu, tak i přesto doporučuji. Já zrovna taky nejsem profesor češtiny, ale snad mi prominete občasné hrubky. V aplikaci YouVersion si můžete zvýrazňovat jednotlivé verše a nebo si jen tak normálně pročítat bibli ať už formou zábavy (plánů) a nebo normálně, jako knížku. Já mám rád různá témata, tak jsem se nakonec rozhodl pro plán, jehož název zní: Anchored: Through Deep Waters, což se dá přeložit jako "Zakotvení: skrze hluboké vody". Pod hlubokou vodou si představím nedávnou depresi, která mě v poslední době ničila. Ale to nebyl jediný důvod zvolení tohoto plánu. Jako budoucí vodař - no řekněme si narovinu, mám jistou slabost pro vodu. Jinak bych jí nestudoval.

"Bože, pomoz mi, voda až po krk sahá mi!" - Žalmy 69:2

Tento plán byl 7-denní a vždy začínal zamyšlením ke dni. A věnoval se skutečně depresím a jak s nima bojovat. Důležité je si uvědomit, že pořád máte kolem sebe lidi, kteří vám mohou pomoci se dostat z deprese. Ti věřící by správně měli mít Boha - neboť pokud máš depresi, tak máš i někoho, kdo už by ti mohl pomoci. Ano, Bůh ti pomůže. On přijde! On tě vyslyší! On je vždy s tebou! Musíš v to prostě věřit a nevzdát svůj boj s depresí a myslet i občas na něj, řidit se jím a neřídit se depresí. Bůh je jen na tvé straně - není na straně deprese. Deprese je jakýsi temný tunel. Avšak bůh je tím světlem na jeho konci. Jen se ho stačí dotkout. S depresí přichazí nejen tma, ale také slzy, zátěž a různá zlomení. Myslím, že by se toho našlo i více. Ovšem nechci vám to rozepisovat až přehnaně o podrobna a radši vám zde přidám pár veršíku, které mě z tohoto plánu velmi zaujaly. Myslím, že budou mluvit dost o sobě. Můžete mi pak klidně do komentářů napsat, který z veršů se vám líbil nejvíce.

"Pojďte ke mně, všichni upracovaní a obtěžkání, a já vám dám odpočinout." - Matouš 11:28

"Ti, kteří rozsévali se slzami, sklidí úrodu s jásáním." - Žalmy 126:5

"Neboť bůh tak miloval svět, že dal svého jednorozeného Syna, aby žádný, kdo v něj věří, nezahynul, ale měl věčný život." - Jan 3:16

"Já sám přeci vím, jak o vás přemýšlím, praví Hospodin. Mám v úmyslu váš prospěch, a ne neštěstí; chci vám dát budoucnost a naději" - Jeremiáš 29:11

Tyto verše mi dali nesmírnou chuť a sílu objevovat poklady skryté v božím slově a poznávat dál. Nemusím se již vůbec trápit, pokud tedy si to vyloženě nepřeji. Již nikdy na depresi si nevezmu meduňkový čaj, ale právě Bibli, protože prostě jen v ní najdu ten správný lék. Na závěr přikládám otázky a jeden žalm o naději. A budu rád, když se sem občas zastavíte. Rozhodně se mužete těšit na další super verše, ale také povzbuzující slova. Nezapomeňte, že nejste sami.

ŽALMY 121
Poutní píseň

"K horám své oči obracím -
odkud se dočkám pomoci?
Má pomoc od hospodina přichází,
jenž nebe i zemi učinil.

On nedá klopýtnout noze tvé,
tvůj ochránce jistě nedříme.
Jestliže nedříme ani nespí ten,
který ochraňuje Izrael!

Hospodin je tvůj ochránce.
Hospodin po tvé pravici dá ti stín.
Neublíží ti slunce během dne,
ani měsíc za noci.

Hospodin tě ochrání před vším zlým,
tvou duši ochrání.
Hospodin ochrání tvé vycházení i vcházení
jak nyní, tak i na věky!"

OTÁZKY
a) Trpíš depresí? Jak moc často?
b) Co ti pomáhá od deprese? Je ten lék na depresi 100% účinný?
c) Které verše se ti líbily nejvíce? Je tam i nějaký verš, který se ti nelíbí?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Čtete Bibli?

Ano, pravidelně 16.7% (1)
Ano, nepravidelně 50% (3)
Ne, ale chci 16.7% (1)
Ne, nemám potřebu 16.7% (1)

Komentáře

1 Siginitou Siginitou | Web | 30. března 2017 v 9:13 | Reagovat

Já se s depresí léčím. No bohužel já kolem sebe v reálným životě nemám moc lidí ( tak jen 2) kteří by mě podporovali a pomohli. Dokonce i rodiče jsou na mě hnusí místo toho aby pomohli. Co se dá dělat. Je těžké bojovat když je proti tobě snad celý svět ( A že mi to tak připadá) ale já se jen tak lehce nezdám. Ano sem tam klopýtnu... pořežu se nebo nějak jinak to nedám, ale pořád bojuji dál :D

2 klavesnicetuka klavesnicetuka | Web | 11. dubna 2017 v 16:25 | Reagovat

Jsem moc ráda, že Tě tu opět vidím:-)

Mě by zajímalo, proč dnes tolik lidí i mladých lidí s životem před sebou trpí depresemi..

Troufám si říct, že depresemi netrpím, i když pravda občas mě popadne v poslední době spleen, ale to jen díky tomu, že jsem od listopadu loňského roku doma a od března musím jen ležet...ale mám svůj cíl, někoho pro koho to dělám a to každý spleen zažene:-)

myslím že dřív jsem bývala smutná víc ale ono je to i o tom (aspoň u mě) jakými lidmi se obklopíš

3 sugr sugr | E-mail | Web | 21. dubna 2017 v 18:13 | Reagovat

Kde se touláš Otto, stýská se mi...

4 moje-farby moje-farby | Web | 26. dubna 2017 v 23:11 | Reagovat

c) Mne sa nepáčil ani jeden verš :D Ale to skôr preto, lebo ja v nich nevidím to isté čo veriaci...

5 Asterius Asterius | E-mail | Web | 30. června 2017 v 22:26 | Reagovat

Depresemi naštěstí netrpím. Ale co jsem četl o utrpení, tak křesťan má tu výhodu, že mu může být i prospěšné. Když z něho nevzejde něco dobrého, tak utrpení může spojit s utrpením Pána Ježíše, který vytrpěl tolik, co žádný člověk by ani vteřinu nesnesl. Podobné utrpení, jakými jsou deprese, ale mnohem horší, musel Pán Ježíš vytrpět na Olivové hoře, měl smrtelnou úzkost, tak strašnou, že se potil krví. (Blahoslavená Anna Kateřina Emmerichová to viděla ve svých mystických viděních velmi podrobně. Zmiňuji to jen, kdyby tě to zajímalo, tak abys věděl, kde můžeš hledat.)

Líbí se mi ten první (Žalmy 69:2).
Nebo si také vzpomínám na tenhle:
„Ochraň mě, Bože, neboť se k tobě utíkám.“ (zpívá se to o Velikonocích)

6 Wendy Wendy | E-mail | Web | 3. září 2017 v 16:33 | Reagovat

Jujky já deprese naštěstí nemám.. Ale určitě se všichni kdo jema trpí držte na uzdě, aby jste si neublizili:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama