Žijte proto jako děti světla - ovocem světla je vždy dobrota, spravedlnost a pravda (Efezským 5:9)

Březen 2017

Zakotveni!

28. března 2017 v 0:37 | TheSilBro |  Notes and points
Výsledek obrázku pro anchored

Potřeboval jsem se nějak nakopnout, tak jsem se rozhodl nakopnout jedním plánem, který je plný Božího slova a je snadno dostupný na jedné z aplikací pro tablety. Aplikace na tablet se jinak jmenuje YouVersion, pokud by to někoho z vás čtenářů zajímalo. Tato aplikace má v sobě celou bibli v různých vydáních a dokonce i v cizím jazyce, pokud neovládáte dobře čestinu, tak i přesto doporučuji. Já zrovna taky nejsem profesor češtiny, ale snad mi prominete občasné hrubky. V aplikaci YouVersion si můžete zvýrazňovat jednotlivé verše a nebo si jen tak normálně pročítat bibli ať už formou zábavy (plánů) a nebo normálně, jako knížku. Já mám rád různá témata, tak jsem se nakonec rozhodl pro plán, jehož název zní: Anchored: Through Deep Waters, což se dá přeložit jako "Zakotvení: skrze hluboké vody". Pod hlubokou vodou si představím nedávnou depresi, která mě v poslední době ničila. Ale to nebyl jediný důvod zvolení tohoto plánu. Jako budoucí vodař - no řekněme si narovinu, mám jistou slabost pro vodu. Jinak bych jí nestudoval.

"Bože, pomoz mi, voda až po krk sahá mi!" - Žalmy 69:2

Tento plán byl 7-denní a vždy začínal zamyšlením ke dni. A věnoval se skutečně depresím a jak s nima bojovat. Důležité je si uvědomit, že pořád máte kolem sebe lidi, kteří vám mohou pomoci se dostat z deprese. Ti věřící by správně měli mít Boha - neboť pokud máš depresi, tak máš i někoho, kdo už by ti mohl pomoci. Ano, Bůh ti pomůže. On přijde! On tě vyslyší! On je vždy s tebou! Musíš v to prostě věřit a nevzdát svůj boj s depresí a myslet i občas na něj, řidit se jím a neřídit se depresí. Bůh je jen na tvé straně - není na straně deprese. Deprese je jakýsi temný tunel. Avšak bůh je tím světlem na jeho konci. Jen se ho stačí dotkout. S depresí přichazí nejen tma, ale také slzy, zátěž a různá zlomení. Myslím, že by se toho našlo i více. Ovšem nechci vám to rozepisovat až přehnaně o podrobna a radši vám zde přidám pár veršíku, které mě z tohoto plánu velmi zaujaly. Myslím, že budou mluvit dost o sobě. Můžete mi pak klidně do komentářů napsat, který z veršů se vám líbil nejvíce.

"Pojďte ke mně, všichni upracovaní a obtěžkání, a já vám dám odpočinout." - Matouš 11:28

"Ti, kteří rozsévali se slzami, sklidí úrodu s jásáním." - Žalmy 126:5

"Neboť bůh tak miloval svět, že dal svého jednorozeného Syna, aby žádný, kdo v něj věří, nezahynul, ale měl věčný život." - Jan 3:16

"Já sám přeci vím, jak o vás přemýšlím, praví Hospodin. Mám v úmyslu váš prospěch, a ne neštěstí; chci vám dát budoucnost a naději" - Jeremiáš 29:11

Tyto verše mi dali nesmírnou chuť a sílu objevovat poklady skryté v božím slově a poznávat dál. Nemusím se již vůbec trápit, pokud tedy si to vyloženě nepřeji. Již nikdy na depresi si nevezmu meduňkový čaj, ale právě Bibli, protože prostě jen v ní najdu ten správný lék. Na závěr přikládám otázky a jeden žalm o naději. A budu rád, když se sem občas zastavíte. Rozhodně se mužete těšit na další super verše, ale také povzbuzující slova. Nezapomeňte, že nejste sami.

ŽALMY 121
Poutní píseň

"K horám své oči obracím -
odkud se dočkám pomoci?
Má pomoc od hospodina přichází,
jenž nebe i zemi učinil.

On nedá klopýtnout noze tvé,
tvůj ochránce jistě nedříme.
Jestliže nedříme ani nespí ten,
který ochraňuje Izrael!

Hospodin je tvůj ochránce.
Hospodin po tvé pravici dá ti stín.
Neublíží ti slunce během dne,
ani měsíc za noci.

Hospodin tě ochrání před vším zlým,
tvou duši ochrání.
Hospodin ochrání tvé vycházení i vcházení
jak nyní, tak i na věky!"

OTÁZKY
a) Trpíš depresí? Jak moc často?
b) Co ti pomáhá od deprese? Je ten lék na depresi 100% účinný?
c) Které verše se ti líbily nejvíce? Je tam i nějaký verš, který se ti nelíbí?

Rozbijte ten most! Postavte nový!

21. března 2017 v 22:59 | TheSilBro |  My story, my life
Nastalo přerušení! Přerušení s celým světem a dokonce i s Bohem! Nejspíš jsem rozbil ten most mezi ním mnou. Je to šílená doba. Přibližně neuvěřitelných 7 měsíců, kdy jsem přestal žít s Bohem. Před sedmi měsíci jsem se rozhodl vlastně žít bez něj, protože jsem si myslel, že jej nepotřebuji. Říkal jsem si, že mi možná bude lépe, protože jen s ním přišlo trápení. A tak jsem se rozhodl rozbít most. Zpřetrhat kontakty se svými posledními přáteli (Křesťany). A vrátil se tak do starých kolejí. Vrátil jsem se k okultistickým metodám, protože jsem věřil, že to udělat musím! A taky že musel! Hledal jsem totíž ještě jakési spojení s člověkem, kterému se dovolat již vůbec nemůžu - nezvedne mi telefon, protože prostě nemůže. Spojení bylo a je silné s tím človíčkem doteď, ale poté co jsem zjistil, že provozování různých rituálu a magických věcí je vyloženě k ničemu - neboť způsobovaly tunel zvaný "deprese" a nic určitého neřekli, tak jsem musel čekat až příjde něco, co se mnou opět pohne. Ale, jak se říká -> některé věci vyléčí jen čas a tady jej bylo potřeba dost.

Výsledek obrázku pro abyss between god

Dnešní den byl poněkud zvláštním. Opět jsem si zavzpomínal na človíčka, který mi tolik chybí. Připomenul jsem si, kolik bolesti a ztráty jsem prožil. Ovšem ten člověk nebyl na vině a já mu to nikdy neměl a také nemám za zlé. Večer, kdy přichází čas depresí, tak píšu tento článek. Před sebou mám Bibli a poslouchám různé přednášky (o božím slově), ale téměř nic mi to nedává, kromě pokoje a klidu. Chybí mi radost a možná most mezi Bohem a mnou. Přitom také myslím na přátele se kterými jsem asi 7 měsíců nemluvil (co když jsem jim ublížil). Nyní si říkám, jak by bylo skvělý postavit nový most. Možná o dost silnější, odolnější, ale není pozdě? Co když dveře jsou zavřeny? Kéž by si tento článek nějaký kamarád přečetl a mohl mi pak pomoci. Uvítal bych jakoukoli pomoc a nebo alespoň nakopnutí plné života.

Výsledek obrázku pro abyss between god

Tento článek píšu, protože pokud mě nikdo nenakopne, tak se musím nakopnout sám. V dubnu mám v plánu vydat dva články. Tentokrát budou v NOTES AND POINTS a budou o Zakotvení a identitě v Kristu (rozečetl jsem si dva plány). Snad se mi podaří boží slovo pochopit na dobré úrovni, že Vám čtenářům něco předám. Taky dlouho uvažuji o sepsání různých zajímavých křesťanských aplikací na tablet (android). Taky uvažuji o zveřejnění svých básní, ale o tom ještě budu přemýšlet. Pokud mě chcete nakopnout k tvorbě, tak mi klidně napište odpověď na otázku: Jaký článek, byste chtěli na tomto blogu vidět? To je ode mne již vše. Mějte se krásně! :)

Silent Brother