Žijte proto jako děti světla - ovocem světla je vždy dobrota, spravedlnost a pravda (Efezským 5:9)

Co nás k životu přiblíží?

15. června 2016 v 14:44 | TheSilBro |  Weekly theme
Vidíme jí. Je to černobílé, to na krabičce cigaret. "Kouření může zabíjet!". Vidíme jí ve zprávách, kde jsou vraždy, sebevraždy, únosy a loupeže. Vidíme jí v krematoriích a na hřbitovech. Vidíme jí všude a skutečně je všude kolem nás. Ano je to SMRT. Při sepisování tohoto článku si opět říkám, jaké to zase depresivní téma "Hřebík do rakve" zase je. Tak jsem si řekl, že psát o psychologii lidí, co se s nimi stane, když jim někdo blízký umře je takové povídání přímo na "podřezání žil či spolykání balení prášku" - čili pokus o další smrt. A jelikož jsem si dal za vánoční předsevzetí, že nebudu působit na ostatní jako hromádka neštěstí, co se dívá na svět pesimisticky, tak jsem proto zvolil tento krásný nadpis k tomuto članku a budu se snažit zase o nějaké moudro, které by vás, čtenáře mého blogu, opět dovedlo k nějakému zamyšlení nad sebou a nad svým životem.

"Ďáblovou závistí však vešla do světa smrt, a kdo patří k němu, zakusí ji." - Kniha moudrostí 2:24

Uvažovali jste nad tím, kdy vešla do našeho světa smrt? Ne? A co takhle ráj? Adam a Eva a had. Had, který svedl ženu a první hřích byl na světě. Hřích, díky kterému jsme zkrátka všichni hříšní. I já jsem tím pádem hříšný a dokonce i ty, protože jsme všichni z jednoho rodu. Co to tedy pro nás znamená? Znamená to, že musíme tím pádem pykat za hřích, který se stal kdysi. Pokud ovšem neděláme špatnosti a jsme člověkem spravedlivým co se drží Božího slova, tak se nemá čeho bát. Proč?

"Mzdou hříchu je smrt, ale darem Boží milosti je život věčný v Kristu Ježíši, našem Pánu" - Římanum 6:23

Tudíž máme naději na život. Život věčný, jenž nám je dán, pokud nežijeme v nepravosti a varujeme se od hříchu. Držíme se toho, co nám bylo přikázano. Prakticky bych vám nyní mohl i říct, že pokud jste si přečetli tyto slova a vzali jste si je k srdci, tak jste od smrti zachráněni. Ovšem nezapomeňte, že je třeba na sobě zapracovat.

"Nedivte se tomu: vždyť přichází hodina, v níž všichni, kteří jsou v hrobech, uslyší jeho hlas a vyjdou. Ti, kdo činili dobře, budou vzkříšení k životu, a ti, kdo jednali zle, budou vzkříšení k soudu" - Jan 5:28-29

Věřili jste v reinkarnaci? Je jen na vás v co se rozhodnete věřit. V bibli je sice psáno, že bych měl získavat učedníky, kteří by následovali Krista, ale nejsem tu od toho a nepíšu tyto články, proto abych vás zmanipuloval a zkonvertoval na mou víru. Já v reinkarnaci nevěřím, protože mi to příjde nereálné. Nevěřím, že bych se měl vracet do života mouchy či psa. Odpověď lze naleznouti i Bibli. Proto vznikla na tomto blogu rubrika Silence time, kde se budu snažit o rozbor jednotlivých částí bible. Pokud s vám článek libil, tak budu rád za jakýkoli komentář. Moc si vašich komentářů vážím, ať už jsou jakékoliv. Můžete i sami napsat co si o smrti myslíte a o těch hřebicích (hříších) do rakví. To by bylo ode mě asi nejspíše vše a přeji vám hodně požehnaní do života, ať se vám v nadcházejících dnech daří.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Čtete Bibli?

Ano, pravidelně 16.7% (1)
Ano, nepravidelně 50% (3)
Ne, ale chci 16.7% (1)
Ne, nemám potřebu 16.7% (1)

Komentáře

1 V. V. | Web | 15. června 2016 v 14:55 | Reagovat

Zajímavé zamyšlení. :)

2 Sugr Sugr | E-mail | Web | 15. června 2016 v 18:14 | Reagovat

Smrt vešla přímo do mého velmi blízkého života dvakrát. Když mi zemřel zcela nečekaně otec ve zcela relativně mladém věku, dodnes jsem to nepochopila a nesmířila se s tím. Nedávno zemřel můj velmi dobrý kamarád, měl 42 let. Zdravý, veselý, obrovský optimista, jednou ráno se posadil na posteli a ... zemřel. To už mi hlava nebere vůbec. :-(
Říká se, že ty hodné si Pán Bůh bere nahoru dřív, ty zlobivé tu nechává třeba do stovky, ať si to stáří řádně v nemocech protrpí.
Nevím...,
řeči se vedou a život utíká...

3 stuprum stuprum | Web | 15. června 2016 v 19:46 | Reagovat

Smrt, jedině smrt. Ve všech podobách. Život je původním zaměstnáním hmyzu!

4 klavesnicetuka klavesnicetuka | Web | 15. června 2016 v 21:15 | Reagovat

Ahoj, ráda Tě tu zase po dlouhé době vidím:-)
Věřím, že zkoušky máš úspěšně všechny za sebou:-)

Taky mi přijde, že většina témat je strašně depresivních, tak jsem ráda za tvůj pozitivní přístup.

Na reinkarnaci nevěřím, ale věřím, že tak jak se budu chovat k lidem, tak se mi to bude vracet. Pro mě je to takový vesmírný zákon:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama