Žijte proto jako děti světla - ovocem světla je vždy dobrota, spravedlnost a pravda (Efezským 5:9)

Červen 2016

Co nás k životu přiblíží?

15. června 2016 v 14:44 | TheSilBro |  Weekly theme
Vidíme jí. Je to černobílé, to na krabičce cigaret. "Kouření může zabíjet!". Vidíme jí ve zprávách, kde jsou vraždy, sebevraždy, únosy a loupeže. Vidíme jí v krematoriích a na hřbitovech. Vidíme jí všude a skutečně je všude kolem nás. Ano je to SMRT. Při sepisování tohoto článku si opět říkám, jaké to zase depresivní téma "Hřebík do rakve" zase je. Tak jsem si řekl, že psát o psychologii lidí, co se s nimi stane, když jim někdo blízký umře je takové povídání přímo na "podřezání žil či spolykání balení prášku" - čili pokus o další smrt. A jelikož jsem si dal za vánoční předsevzetí, že nebudu působit na ostatní jako hromádka neštěstí, co se dívá na svět pesimisticky, tak jsem proto zvolil tento krásný nadpis k tomuto članku a budu se snažit zase o nějaké moudro, které by vás, čtenáře mého blogu, opět dovedlo k nějakému zamyšlení nad sebou a nad svým životem.

"Ďáblovou závistí však vešla do světa smrt, a kdo patří k němu, zakusí ji." - Kniha moudrostí 2:24

Uvažovali jste nad tím, kdy vešla do našeho světa smrt? Ne? A co takhle ráj? Adam a Eva a had. Had, který svedl ženu a první hřích byl na světě. Hřích, díky kterému jsme zkrátka všichni hříšní. I já jsem tím pádem hříšný a dokonce i ty, protože jsme všichni z jednoho rodu. Co to tedy pro nás znamená? Znamená to, že musíme tím pádem pykat za hřích, který se stal kdysi. Pokud ovšem neděláme špatnosti a jsme člověkem spravedlivým co se drží Božího slova, tak se nemá čeho bát. Proč?

"Mzdou hříchu je smrt, ale darem Boží milosti je život věčný v Kristu Ježíši, našem Pánu" - Římanum 6:23

Tudíž máme naději na život. Život věčný, jenž nám je dán, pokud nežijeme v nepravosti a varujeme se od hříchu. Držíme se toho, co nám bylo přikázano. Prakticky bych vám nyní mohl i říct, že pokud jste si přečetli tyto slova a vzali jste si je k srdci, tak jste od smrti zachráněni. Ovšem nezapomeňte, že je třeba na sobě zapracovat.

"Nedivte se tomu: vždyť přichází hodina, v níž všichni, kteří jsou v hrobech, uslyší jeho hlas a vyjdou. Ti, kdo činili dobře, budou vzkříšení k životu, a ti, kdo jednali zle, budou vzkříšení k soudu" - Jan 5:28-29

Věřili jste v reinkarnaci? Je jen na vás v co se rozhodnete věřit. V bibli je sice psáno, že bych měl získavat učedníky, kteří by následovali Krista, ale nejsem tu od toho a nepíšu tyto články, proto abych vás zmanipuloval a zkonvertoval na mou víru. Já v reinkarnaci nevěřím, protože mi to příjde nereálné. Nevěřím, že bych se měl vracet do života mouchy či psa. Odpověď lze naleznouti i Bibli. Proto vznikla na tomto blogu rubrika Silence time, kde se budu snažit o rozbor jednotlivých částí bible. Pokud s vám článek libil, tak budu rád za jakýkoli komentář. Moc si vašich komentářů vážím, ať už jsou jakékoliv. Můžete i sami napsat co si o smrti myslíte a o těch hřebicích (hříších) do rakví. To by bylo ode mě asi nejspíše vše a přeji vám hodně požehnaní do života, ať se vám v nadcházejících dnech daří.