Žijte proto jako děti světla - ovocem světla je vždy dobrota, spravedlnost a pravda (Efezským 5:9)

Duben 2016

I won't cry for yesterday...

15. dubna 2016 v 14:08 | TheSilBro |  Weekly theme
Venku momentálně přetrvává upršené počasí, které doprovazí neúspěchy v osobním i profesním životě. Navíc se všechno bortí a přichází dále neschopnost se vymanit ze vzpomínek na to, co jsme v minulých dobách třeba nezvládli. Na světě ovšem existuje o dost více horších věcí, než ty které prožíváme. Možná nyní, ačkoli se nám to nemusí zdát, tak naše starosti jsou oproti těm, které se dějí ve světě velice malé. Pokud bojujete se svojí minulostí, která vás nyní ničí a vy padáte do velkých depresí, tak vás mohu ujistit, že jste tu správně, protože se nyní z vás pokusím udělat šťastnějšího člověka. Jak už jsem psal v tisíce svých předešlých článků - nezapomínejte, že nikdy nejste na tomto světě sami, co prožívají nějaké trápení a kdo hledá pomoc, tak ten jí najde.


I v životě křesťana přichází slabé chvíle, které ho mnohdy okrádají o radost. Takže ano, i já se občas trápím věcmi, které se již událi. Musím říci, že v poslední době se mi ovšem podařilo narazit na hodně léků, které tyto trápení zažene, než byste cokoli stačili říci - jen čtěte dále. Není to alkohol, droga, či nějaký prášek, ale spíše léky, které jsou dneska pro člověka daleko více dostupnější. Léky se kterými je možno se potkávat denně, přičemž některé z nich se dokonce hýbají. Už vás dlouho nebudu napínat a o všech těchto lécích vám řeknu.


Přátelé
Přátelé jsou jedni z prvních možností jak se dostat z jakékoliv depky. Máte přátele se kterými jste se dlouho neviděli? Nebo jen jednoho, který by pro vás udělal vše? Domluvte si s ním schůzku a nemusíte přitom ihned říkat, že máte špatnou náladu - stejně to na vás pozná! Každopádně díky tomuto setkání můžete snadno zapomenout na věci, kterí se udály a dívat se pomalu ku předu na to, co vás čeká.

Motivační hudba
Nemáte přátele či nikoho, kdo vás má rád? Stále máte možnost se svých myšlenek na minulost zbavit. Dnešní doba je již natolik vyspělá, že můžete poslouchat hudbu kdykoli a téměř kdekoli. Ovšem co takhle si místo depresivních písniček pustit nějakou motivační a svým způsobem optimistickou hudbu?


Oblíbená kniha
Pokud ani hudba nepomáhá, tak co takhle si vytáhnout svou oblíbenou knížku ze své knihovničky. Pokud je to knížka u které se můžete zasmát, tak je to ještě o něco lepší...

Modlitba
Máte ve svém okolí křesťana a nebo nějakého věřícího? Je tu jedna velká možnost a tou je modlitba. Vy se modlit nemusíte to je prostě na vás, ale křesťané se rádi modlí i za ostatní lidi - néjenom za sebe. Dokoce se modlí i bez toho aniž by Vás znali. Pokud máte v obci kostel a nebo sbor křesťanů - jedna z možností je navštívit nějakou akci a s někým se třeba dát to řeči - vyříkat se.

Myslíte, že tyto léky mají 100% účinost? Budu rád, když se opět vyjádříte v komentářích. Na závěr chci říci, že vážně nejste sami a vždy máte možnost si s někým promluvit.