Žijte proto jako děti světla - ovocem světla je vždy dobrota, spravedlnost a pravda (Efezským 5:9)

WinterTime to be clever...

29. listopadu 2015 v 19:40 | TheSilBro |  My story, my life
Po zcela negativním tématu týdne jsem se ponořil do hlubšího studia školy a s tím také nesmělo chybět studování bible, kterou si čtu téměř denně. V ní narazil jsem na vskutku skvělou věc, o kterou bych se chtěl podělit i s Vámi, protože si myslím, že je pro některé studium docela aktuálním. Článek, který nyní píšu je deníčkovým. Doufám, že Vás tímto článkem nějak neodradím a spíš Vás opět nějak vyprovokuji ke psaní komentářů, výměně názorů, které mě neskutečně těší, ať už jsou negativní nebo pozitivní.

Tak abych již začal. S příchodem Vánoc pro mě začíná "období chaosu". Známky na školách se uzavírají, lidé spěchají kupovat vánoční dárky a problém nastáva v tom, když zjistím, že jen JÁ nic nestíhám a hromada těch důležitých i nedůležitých věcí jde mimo mne. Už si ani nevybavuji, kdy si budu moct oddechnout a sám nějak tuším, že bude v budocnu může být i hůř. Pokaždé se snažím si cokoliv naplánovat, ale když se podívám do diáře, tak zjistím, že polovina plánů nevyšla z nedostatku času.

Jak už jsem psal v jednom z článku: jsem student VŠ. Po těch pár měsících mohu říci, že jsem se studiem na té škole vážně spokojen. Spousta nových přátel, zajímavých lidí a také nových informací, které se snaží do nás dostat přednašející a praktikanti. Již od samého začátku jsem se snažil učit průběžně. Nyní to vypadá, že se budu muset moc snažit, abych mohl projít do dalšího semestru. A to ani netuším, jak se mi mohlo povést nahromadění několika písemek na týdny před Vánoci. Tak i tak vánoce nakonec stejně využiji k tomu, abych se naučil.


Ovšem právě tento týden se mi stala stejně neuvěřitelná věc, která mě vskutku povzbudila a zbavila mě zbytečných obav o následujíci dny. Bylo to ve středu, kdy jsem měl ještě chvíl čas na to, abych si před školou mohl pročíst opět pár veršů z bible. Hledal jsem něco bijícího přímo do očí, co mě nějak uchváti. Chviličku jsem listoval, až jsem se nakonec zastavil u Přísloví 9.

Pojednává se zde o moudrosti a hlouposti, které značí dvě cesty z nichž jenom jedna je cestou života. Ta druhá cesta je logicky cestou smrti. Člověk má tak na výběr, jakou cestu si zvolí. Dále jsou cesty o něco více přesněji popisovány. Věřím v to, že většina z Vás by po přečtení zvolila cestu života, nebo-li cestu moudrosti. V tu dobu mi v hlavě probíhaly myšlenky, že pokud se nebudu učit, tak mohu dopadnout velmi blbě. Hned mě to povzbudilo k tomu, abych vyrazil do školy a dál se připravoval na testy.

"Moudrost si vystavěla dům, vytesala sedm sloupů" - Přísloví 9:1

Na závěr jsem si do tohoto svého deníčku zvolil právě tento verš, popisujíc především původ moudrosti. Ve starověku bylo známo 7 planet, proto je původ 7 nebeský. Tím chci jen poukázat na to, že moudrost od hlouposti se od sebe velmi liší, protože hloupí lidé především nemyslí na prospěch druhých a mnohdy svými myšlenkami škodí svému okolí.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Wild Jane Wild Jane | Web | 29. listopadu 2015 v 19:49 | Reagovat

Snad se to opravdu nestane :( já jsem si zase říkala aby jsme se nedožili zimního léta a letní zimi :D

2 The Silent Brother The Silent Brother | E-mail | Web | 29. listopadu 2015 v 19:51 | Reagovat

[1]: Nechtěl bych Vánoce slavit v létě :)

3 ladypilgrim ladypilgrim | Web | 1. prosince 2015 v 7:54 | Reagovat

Myslím, že může býti mnoho pohledů...Není hlupák, jako hlupák...Jsou lidé prostomyslní...svým způsobem...uvěří každému co jim řekne a chvíli trvá než pochopí...Vem si Ježíše v Korintským...když jsem byl jako dítě choval jsem se jako dítě...všichni jsme na cestě a učíme se...životem...to co nás potká..nás formuje..jinak k tomu času..Dušek to vysvětluje na chronosu a kairosu..všimla jsem si, že je i důležité znát jazyky a významy slov...je to ohromná síla ve vědění...pozor na mršku PÝCHU...mnohé svede z cesty..ty poznáš povyšují se právě nad těmi, kteří nejsou dost rychlí...v myšlení..mnohdy však jak hovádka boží jsou rychlí ve skutcích...tedy obejmou tě a usmějí se na tebe...čistí...A soudit bytosti nikdy nemáš právo...KDOŽ SI BEZ CHYBY HOĎ KAMENEM...ano budeš muset posoudit zda můžeš se na daného druha na cestě spolehnout či ne...máš to v pohádkách..tam je pramen moudrosti...je to dar poznávat úrovně..i Bible se ti otevře na mnoha úrovních...Jak říkal Hus drž se pravdy...miluj pravdu a tuž jí žít...dary jsou nachystány a položeny, aby jsi si je v pravý čas mohl vzít...a použít tím správným způsobem...máš vždy po ruce průvodce..každý máme..duchovní..posly moudrosti..spravedlnosti...lásky..ALE POZOR...i síly, které touží tě zmást..DIABOLA..matoucího, který bude používat divy..moc, aby tě svedl ke zlu...a mnohdy budeš muset volit mezi horším a ještě horším...Nechť tě chrání Duch Svatý...vede tě a naplňuje tak ať přetéká na všechny, které jakýmkoli způsobem potkáváš po všechny časy tvého bytí a to na jakékoli úrovni ♥ s úctou a v lásce Lady

4 Tez Tez | Web | 1. prosince 2015 v 22:36 | Reagovat

Jakou VŠ studuješ? Jestli se múžu zeptat. :)

A jinak musím říct, že ten článek je na mě asi moc chytrý. Nebo já jsem na něj moc hloupá. Nakonec to přece jen vyjde na stejno.

Ale máš moje smypatie, jelikož tady v menu vidím odkaz na svúj blog. Jasně a zřetelně. Je to milé. Děkuju. :)

5 klavesnicetuka klavesnicetuka | 2. prosince 2015 v 18:34 | Reagovat

Ne nutně vždycky pilné studium spěje k moudrosti..

6 Aya Aya | Web | 3. prosince 2015 v 13:57 | Reagovat

Přes Vánoce budu muset taky hodně studovat, abych dohnala některé předměty, kde nemám zrovna dvakrát pěkné hodnocení. Mám chuť s tím seknout, protože tam tak strašně vyčnívám z davu, ale prostě bych tu maturitu potřebovala... Takže budu muset zatnout zuby a nehty a dát se pořádně do práce.

Někdy je dobré mít nějakou tu motivaci. Mě třeba k učení pohání ten fakt, že moje strašně "milá" spolužačka, která mluví jako dlaždič a v podstatě není člověk, kterého by nepomluvila, no prostě, mým cílem je mít lepší známky než má ona a rozhodně si nehodlám psát taháky. Vím, že ona to má snazší (že by cesta smrti? ne doslova of course) a já jdu tou těžší cestou plnou trnů, ale zase na druhu stranu jí se to u maturity vymstí. Pokud ji to teď prochází, vím, že tam bude nahraná a to mě motivuje.

Nepřeji nikomu nic špatného, ale ona je tak špatný člověk, který se mi nebál do očí otevřeně říct, že bych měla umřít, že prostě.... Humpf... Proč jsou na světě takový lidé, kteří nám hážou klacky pod nohy a snaží se nám přitížit, jak jen to jde, jenom proto, aby oni na tom vytěžili co nejvíce ve svůj prospěch?

Víš co? Máš celkem štěstí. Taky bych chtěla být na VŠ, užívat si ten pověstný vysokoškolský život, chodit na přednášky a tak... Jenže už teď jsem moc stará... -_- Každopádně přeji hodně štěstí při studiu (: A děkuji za komentář (:

7 Larriene Larriene | Web | 5. prosince 2015 v 13:35 | Reagovat

I přesto že nejsem věřící, ráda bych si taky Bibli přečetla, doufám, že se k tomu taky někdy dostanu. Já jsem pořád ještě na ZŠ a přijde mi, že máme povinností víc než dost. U mě to chodí asi takhle- volný čas jen v sobotu, jinak škola, škola a škola. Fakt už se nemůžu dočkat na ty dny volna, Vánoce jako takové mě nijak nezajímají. Asi by měly, ale na to teď nemyslím, všechno co momentálně potřebuji je VOLNO.
Jsem tu poprvé a musím říct, že si mě svými články moc zaujal, jsou skvelý :)

8 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 20. prosince 2015 v 8:32 | Reagovat

Znám dost lidí, kteří by si zvolili tu druhou cestu...

9 František František | E-mail | 15. května 2018 v 21:45 | Reagovat

Za "moudrost" lze kupř. považovat i to, že člověk ovládá obstojně gramatiku svého rodného jazyka, ladypilgrim. Krom toho, neřaďte, prosím, komedianta Duška do téže kategorie, v níž je Mistr Jan Hus, má milá.
S "uctou", František Král.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama