Žijte proto jako děti světla - ovocem světla je vždy dobrota, spravedlnost a pravda (Efezským 5:9)

Srpen 2015

Okultismus pod postelí

1. srpna 2015 v 20:20 | TheSilBro |  Weekly theme
Každý člověk během svého života jednou za čas sní sny, které jsou strašidelné. Většinou je to dětství, kdy se bojíme strašidel, které se objevují s tmou a nocí. Jedním ze strašidel, které mají své místo i v pověstech jsou Klekánice, které sbírají děti venku po klekání. Tuto pověst si následně lidé vylepšili, aby měli doma svá dítka ještě před klekáním.


Toto jsou ovšem jenom povídačky a pověsti, protože strašidla neexistují. Proč tedy máme noční můry? Strašidelné sny? Skličující pocity ve tmě? Důvodem je temná energie resp. pokusy ďábla nás ovládnout, oslabit nebo nás zneužít. Proto bývají často oběťmi démonických bytostí lidé nevěřící, slabí a také ti, kteří rádi praktikují okultistické vědy (věštění, rituály, nekromancie, magnetismus, jakákoliv magie). Rituály si zkrátka lidé vyvolávají zlé síly, které jim zprvu možná pomáhají, ale nakonec stejně příjde čas, kdy se prokáží ony negativní vlastnosti. Věc může zajít až natolik daleko, že z člověka plného radosti, uvidíme slabého člověka posednutého ďáblem, kterému pak jedině může pomoct vymítač. Vyloženě ovšem záleží na situaci.Ačkoli jsem se s případem okultismu nesetkal, tak ze svědectví přátel vím, jak magie může být nebezpečná. Opravdu je nebezpečná - obvzláště když víme, že jí máme pod kontrolou - NENÍ TO TAK! Noční můry jsou náznakem útoku negativních sil - určité promítání něco špatného, co jsme možná udělali ve hmotném světě zlého. Proto si dávejte na strašidla toho démonického a okultistického světa pozor.

Pokud máte nějaké svědectví, kdy jste se stali Vy nebo někdo z vašich přátel obětí okultismu, nebo máte nějaký názor na dětské povídačky - neváhejte reagovat v komentářích. Těším se na vaše příspěvky i na další Téma týdne.