Žijte proto jako děti světla - ovocem světla je vždy dobrota, spravedlnost a pravda (Efezským 5:9)

Červenec 2015

Jít s davem - Ano či ne?

26. července 2015 v 18:01 | TheSilBro |  Weekly theme
Jít s davem je mnohem lehčí než samotně z toho davu nějak vybočovat a jít proti němu. Můžeme to jinak nazvat jako chození proti proudu. Jaké to má ovšem následky, pokud zvolíme cestu, kterou volí dav? Můžeme tím něco získat? A pomůže nám to vůbec k něčemu? Je to vůbec na tomto světě zapotřebí? Na tyto otázky se pokusím ve svém článku na téma týdne "Jít s davem" odpovědět.

Davy lidí...

Davy lidí lze vidět téměř všude. V dnešní době je hodně protestů a protestních akcí tvořeno velkým počtem lidí, kteří se sešli, aby obhajovali svá práva, protože jsou nespokojení. Většinou tyto davy útočí na vládu, jenž neschvalují zákony, které by daná menšina chtěla (např.:Prague Pride - Homosexuálové). K mému příkladu - nevím co by s vyřešilo, kdyby se povolila např. adopce dětí homosexuálních partnerů v důsledku nespokojenosti menšiny. Na jednu stranu si můžeme říct lidská práva, ale na druhou zase -> Co by se stalo ovšm později? A jaké by to mělo následky již nikoho nezajímá. Navíc ne vždy to musí dopadnout dobře. Pokud by se na světě vyskytl zákon o vyvražďování křesťanů, islamistů -> K čemu by to bylo? Vážně by tato věc byla prospěšná většině nebo menšině? Myslím si, že nikoliv a nejspíše nebudu sám, kdo si to bude myslet zrovna takhle. Lidé by se měli spíše naučit mezi senou žít, bez závislostí peněz, zákonu, pravidel, vlády. A spíše samotně by se lidé měli realizovat a nechodit se samotným davem. V dnešní době je tolik vůdcu a vládců, jejiž praktiky jsou špatné a vedou do záhuby...

Prosím tedy každého, kdo přečetl tento článek, aby se zamyslel, zda má opravdu cenu, vystupovat v davu jako ovečka a neustále soupeřit proti nějaké vyšší moci... popř. budu rád, jestli přispějete i svým vlastním názorem v komentařích - budu rád a už nyní se těším na další Téma týdne.